Віртуальна картка з українським прапором

Що таке віртуальна карта?

Віртуальна або інтернет картка – це інструмент для оплати товарів і послуг виключно через інтернет. Така платіжна карта не має фізичного представлення, оскільки повністю є віртуальною та розміщена тільки в Інтернеті. При цьому вона може імітувати будь-який вид пластикової картки, включаючи кредитні, хоча це більш поширено в західних країнах.

Чим інтернет картка відрізняється від звичайної платсіковой?

Віртуальна платіжна карта має наступні відмінності:

 1. За допомогою неї не можливо знімати готівку й розраховуватися через банківський термінал в магазинах.
 2. Дає можливість здійснювати тільки онлайн-покупки і оплату послуг через інтернет.
 3. Не має PIN-коду, чіпа, магнітної смуги і смуги для підпису, що захищає її від можливості копіювання шахраями.
 4. Повторно випустити її зазвичай можна дуже швидко через інтернет, не відвідуючи банк. Але у деяких банків цей процес більш складний.
 5. Максимальний баланс з більшою вірогідністю може бути обмежений, що залежить від постачальника карти.
 6. В багатьох випадках віртуальні картки можуть бути призначені тільки для платежів, не даючи можливості робити на них грошові перекази з інших джерел, крім свого рахунку у цього ж емітента.
 7. Частіше не є іменною, тобто за нею не закріплений такий реквізит, як П.І.Б власника. Але технічно це можливо і банки можуть присвоїти такий реквізит при необхідності.

Кому і навіщо вона потрібна?

Через інтернет з кожним днем ​​відбувається все більше транзакцій в якості оплати за товари в інтернет-магазинах, комунальних рахунків, різних підписок і просто передачі грошей своїм родичам і знайомим. Всі ці переази можна здійснювати за допомогою віртуальної картки.

Насправді звичайною картою зараз можна робити практично все те ж саме, що і віртуальної, якщо на на її зворотній стороні присутній трьохзначний CVV2 або CVC2 (чи його можна дізнатися іншим шляхом). А якщо у банку є онлайн управління своїми рахунками, що називається веб-банкінгом, то всередині нього у пластикових карт часто існує «віртуальна копія», якою можна робити переклади в інтернеті без залучення сервісів посередників. Тому не завжди є сенс заводити віртуальну карту, якщо є звичайна пластикова в необхідній валюті, з кодом CVV2 / CVC2 на зворотному боці або доступ до неї через веб-банкінг.

Але є випадки, коли віртуальний варіант виявиться кращим. Інтернет карта буде корисна в наступних випадках:

 1. Якщо банк не надає зручної можливості здійснювати платежі онлайн через веб-банкінг за допомогою звичайної карти, і для цього потрібно створити віртуальну.
 2. Коли необхідно приховати своє ім’я, так як при оплаті пластиковою карткою частіше засвічується П.І.Б. власника або його простіше уточнити за номером, якщо у одержувача той же банк (через інтернет-банкінг). Але це не означає, що можна робити незаконні анонімні перекази, так як більшість інтернет-карт легко відстежити правоохоронним органам чи самому банку при необхідності.
 3. Для здійснення «сірих» платежів підійде віртуальна картка небанківської організації, яка вимагає мінімум даних про свого клієнта без документального підтвердження особи.
 4. При оплаті на сайтах, які не вселяють довіри, де доводиться вводити всі дані картки – номер, код і термін дії. Для таких варіантів можна або відразу закрити після переказу грошей свій віртуальний рахунок в режимі онлайн або використовувати картки, призначені для разових чи короткочасних платежів.
 5. Коли необхідно мати для оплати або отримання грошей рахунок в певній валюті. Наприклад, для отримання SWIFT переказів з іншої країни в доларах або євро, можна швидко створити собі віртуальну карту під необхідну валюту. Але для таких цілей краще робити їх через інтернет-банкінг, а не на сайтах небанківських організацій (поатіжних сервісів). Так буде легше вирішити проблему, якщо переказ загубиться.

 

Які реквізити є у віртуальної картки?

Власник отримує практично ті ж реквізити, що є у будь-якої звичайної пластикової картки:

 • номер картки (від 13 до 19 цифр, але найчастіше їх 16);
 • CVV2 чи CVC2 код, що залежить від платіжної системи (тризначне число);
 • термін дії (4 цифри)
 • назва банку (іноді може не видаватися, але тоді буде неможливо здійснити деякі операції).

Найчастіше за замовчуванням не містить такого реквізиту, як прізвище та ім’я власника, але технічно може бути присвоєно за погодженням з банком. Більш того, деякі з віртуальних карт, пропоновані небанківськими організаціями, можна створити і поповнити повністю анонімно. Для реєстрації буде досить мобільного телефону.

Який термін дії у віртуальної картки?

Залежно від емітента (той, хто видає карту) термін дії може варіювати від одного платежу або дня до 10 років. Якщо віртуальна картка була оформлена в банку, то зазвичай вона буде діяти від 3-х років. Небанківські організації (різні платіжні сервіси) можуть пропонувати більш короткі терміни дії, часто є можливість їх вибирати у одного емітента в різних тарифах.

Переваги і недоліки

Так як віртуальна картка відрізняється від звичайної тільки тим, що не має фізичного носія, то на цьому будуються всі її позитивні і негативні сторони.

плюси:

 • Швидкий випуск . У більшості випадків не обов’язково відвідувати банк (досить мати відкритий в ньому рахунок) і, скориставшись його інтернет-банкінгом, створити миттєво одну або кілька інтернет карток. У небанківської організації це зазвичай можна зробити ще простіше.
 • Підвищений захист від шахрайства. Таку картку неможливо скопіювати або зчитати за допомогою спеціального обладнання, що встановлюється на картоприймач банкомату. Завдяки можливості її швидко закрити або перевипустити, можна не боятися розраховуватися нею на сайтах в інтернеті, які не вселяють довіри. Більш того, існують навіть одноразові подібні картки в вигляді випадково згенерували даних для разового платежу, щоб максимально себе убезпечити або залишитися анонімним.
 • Відсутність можливості втратити. Віртуальна картка не зникне разом з гаманцем, і не вдасться її забути в банкоматі. Головне – мати доступ до інтернет-банкінгу або сайту емітента.

мінуси:

 • Повернення грошей може бути ускладненим. Існує ймовірність, що при необхідності повернути платіж, це буде зробити складно, якщо термін дії картки вже закінчився або вона для цього не призначена. Але це мало стосується карток, випущених через надійні банки, так як там при необхідності і в ручному режимі можуть перевести гроші, які повертаються, на інший, існуючий на даний момент рахунок.
 • Неможливо розплачуватися через термінали або знімати готівку . Для цього доведеться мати під рукою звичайну пластикову картку, щоб можна було перевести на неї гроші з віртуальної.
 • Немає можливості пред’явити її після бронювання. У деяких випадках, що більше стосується західних країн, можуть запросити пред’явлення саме тієї картки, через яку був заброньований номер, квиток, сплачений прокат автомобіля або інші послуги.

Де можна зробити віртуальну картку?

Перше, з чим потрібно визначитися, це для чого і як швидко вона потрібна. Тоді можна вирішити, де оформити – через банк або на сайті небанківської організації.

Банківські організації

Якщо для білих операцій, тривалого користування, платежів на перевірених сайтах, зарахування міжнародних валютних переказів у довготривалому періоді, то краще створювати інтернет картку через банк. Але для цього потрібно бути клієнтом банку, у якого є така послуга, і мати там хоча б один відкритий рахунок (зазвичай в національній валюті). Але деякі банки надають можливість оформлення інтернет-карти без наявності пластикової. Інші ж навпаки – дають можливість закріпити віртуальну картку тільки за основною пластиковою, і ні як інакше. Кращим варіантом є той, в якому пластикові та інтернет-картки створюються паралельно і незалежно один від одного.
 

Банк Назва віртуальної карти Платіжна система Ціна за відкриття Періодичний платіж за використання Особливості Термін дії, років
ПриватБанк Интернет-карта Visa и Mastercard Випуск, обслуговування та онлайн-покупки — без комісій (за виключенням 10 грн. комісії по картках, які дуже давно не використовувалися і вийшов їх термін дії)  10
Piraeusbank Visa Virtual Visa Грецький банк з вигідними умовами, але але доступний тільки в декількох великих містах країни  3
Ощадбанк Виртуальная карта Visa 10 грн./рік Віртуальна картка не є окремою, а прив’язується до основної, маючи ту ж валюуту і термін дії, тільки інший номер і свій баланс (поповнюється з основної) Соответствует сроку основной карты
РадаБанк Интернет-карта Mastercard 20 грн Додаткова віртуальна карта або перевипуск коштує 15 грн.  3
ОТП Банк Visa Virtuon Visa 6 грн./міс. або 0,5 $ / € – для основної віртуальної
3 грн./міс. або 0,1 $ / € – для додаткової
Перевипуск картки (15 грн. або 2 $ / €) за заявою.  3
Сбербанк Visa Virtual Visa 0 0 (входить до платного пакету послуг) Віртуальна карта входить в кожен з чотирьох пакетів продуктів і послуг для клієнтів, де вона не тарифікується. Але саме користування пакетом коштує від 210 до 9990 грн. / Рік (залежно від тарифу пакета)  4

Примітка. Дані, наведені в таблиці регулярно оновлюються, але можуть періодично тимчасово відрізнятися від реальних. Для більш актуальної інформації натисніть на назву банку, щоб перейти по посиланню на офіційний сайт.

Небанківські організації (платіжні сервіси)

У разі, коли немає можливості зробити це через банк, потрібна анонімність або віртуальна картка необхідна терміново і не на дуже тривалий термін, то її можна дуже швидко зареєструвати на деяких сайтах небанківських організацій. Варто звернути увагу на те, що у серйозних міжнародних платіжних сервісів вартість випуску може бути набагато вищою, ніж у будь-якого банку.

Не завжди процес випуску буде дуже простим і анонімним. Наприклад, сервіс QIWI дає можливість за кілька хвилин оформити віртуальну карту, закріплену за банком, маючи лише номер телефону для реєстрації. Але все одно у цього шляху є ряд недоліків – валюта тільки в рублях, більш висока комісія в зв’язку з конвертацією і при платежах за межами РФ. А ось ePayService під час реєстрації запитує не тільки номер телефону, але і сканкопію національго або міжнародного паспорту.

 

Платіжний сервіс Назва картки Платіжна система Доступна валюта Ціна відкриття (періодичних платежів немає) Примітка
QIWI (Киви) ВІРТУАЛЬНАЯ КАРТКА Visa Руб. 0 Прив’язується до банку QIWI, що дає деякі переваги перед іншими платіжними сервісами, де прив’язка до банку не вказується. Більш вигдідні платежі на території Росії в рублях, в інших магазинах виникають підвищені витрати через конвертацію валюти і комісії.
ePayService ePayService Mastercard® Virtual Mastercard USD, EUR и GBP від 0 до 20 USD / EUR
в залежності від номіналу і тарифного плану
Тариф Virtual Single без комісій при платежі, але платне створення і тільки 2 місяці термін дії. Його краще брати для разових покупок.
Virtual Multi — безкоштовне створення і поповнення з гаманця, але комісія при оплаті. Зате 6 місяців дії. Вигідніше брати для підписок і регулярних платежів.
GlobalMoney (ГлобалМані) GlobalMoney Virtual VISA Visa Грн. 3 На момент публікації замовлення було тимчасово недоступним .

Як зробити віртуальну картку?

Щоб створити її через банк, існує два шляхи: відвідати відділення або скористатися їх інтернет-банкінгом. Якщо Ви ще не є клієнтом, то обійтися без відвідування не вийде, так як зареєструватися в інтернет-банкінгу може тільки власник карти або хоча б просто рахунку, відкритого раніше.

Процедура отримання віртуальної картки онлайн наступна:

ПриватБанк

Спосіб 1 (через ПК).

 1. Виберіть в Приват24 в меню «Мої рахунки» опцію внизу «Замовити карту».
 2. Вкажіть бажані параметри: платіжна система (VISA або Mastercard), валюта (гривні, долари або євро).
 3. Перезайдіть в Приват24.
 4. Нова карта з’явиться в меню «Мої рахунки» разом з іншими.
 5. Виділіть її кліком мишки і натисніть праворуч на «Код CVV», щоб отримати CVV2-код у SMS.

Спосіб 2 (через смартфон)

Натисніть в мобільному додатку Privat24 кнопку «Меню карт» і виберіть «Замовити карту».

Piraeusbank

 1. Зайти в Winbank.
 2. Безкоштовно відкрити віртуальну карту в бажанії валюті (UAH, USD, або EUR).
 3. Підтвердити операцію одноразовим цифровим паролем.
 4. Після цього з’являться всі реквізити картки у Вашому Winbank. Але в цілях безпеки CVV2 надалі відображатися не буде, та його можна буде отримати у вигляді смс-повідомлення.

Ощадбанк

 1. Увійти в  «Ощад 24/7».
 2. В меню «Карти і рахунки» натиснути на зображення вашої існуючої пластикової картки.
 3. Вказати бажані параметри і підтвердити операцію через смс-код.
 4. На телефон прийде смс з реквізитами нової карти.

РадаБанк

Спосіб 1. Подати заяву на випуск картки в найближчому відділенні банку і отримати реквізити через кілька хвилин.

Спосіб 2. Оформити картку онлайн в WEB-банкінгу.

CVV-код в будь-якому випадку приходить через смс-повідомлення з метою безпеки.

OTP Bank

Для отримання і оформлення необхідно буде звернутися в будь-яке найближче відділення банку з паспортом та ІПН.

Сбербанк

Необхідно бути клієнтом банку і зателефонувати до Контакт-центру (по телефону, Skype, Viber або прямо з сайту через спеціальний клієнт).

QIWI (Ківі)

 1. Створити гаманець через просту реєстрацію з використанням номера телефону.
 2. Зайти в розділ «Банковские карты» і вибрати віртуальну картку – вона буде створена через кілька секунд.
 3. Дізнатися реквізити можна натиснувши на кнопку під створеною карткою «Получить реквизиты». Вони прийдуть через смс-повідомлення.

ePayService

 1. Почати реєстрацію і вибрати тип аккаунта (Персональний або Бізнес)
 2. Необхідно ввести свої справжні особисті дані (П.І.Б., адреса), так як на наступному етапі система запросить їх підтвердити сканкопією паспорта.
 3. Після підтвердження можна вибрати один з двох тарифів для віртуальної картки і почати нею користуватися.

GlobalMoney (ГлобалМані)

 1. Проста реєстрація, що вимагає лише номер телефону для отримання коду в смс.
 2. Карта створюється моментально за запитом, але на момент написання статті ця можливість уже була тимчасово відключена .

З чим потрібно бути обережним?

Хоча на сайтах всіх банків і платіжних сервісів стверджується, що віртуальна картка більш захищена і безпечна, але це не зовсім так. При необережності можна легко втратити гроші. Важливо дотримуватися наступних порад:

 1. Звертайте увагу на сайт, де збираєтеся здійснити платіж. Існує такий метод шахрайства, як фішинг, при якому створюється фальшива сторінка (популярного сайту або вигадано сервісу) з єдиною метою – дізнаватися реквізити чужих карт. Щоб не попастися на такий прийом, звертайте увагу на наявність зеленого замочка в адресному рядку сайту – він означає наявність сертифіката і шифрування переданих даних. На шахрайському сайті в більшості випадків такого замочка не буде, а тільки напис «Не захищено».
 2. Слідкуйте за добовим лімітом для інтернет платежів. Його можна регулювати вручну через Ваш інтернет-банкінг в налаштуваннях карти. Він не повинен бути занадто великим, щоб запобігти можливості крадіжки великої суми. Якщо Вам потрібно буде зробити велику покупку, то підніміть його для цього, а потім поверніть назад.

Але небезпека втратити гроші підстригає не тільки «зовні», а й «всередині». У тарифах користування інтернет-карткою зазвичай вказується відсоток за так званий несанкціонований або недозволений овердрафт. Це коли з якої-небудь причини з балансу картки було списано більше, ніж на ній було, і на цю заборгованість починають нараховуватися щоденні відсотки. Таке може статися в різних ситуаціях, наприклад, був здійснений платіж, але гроші ще не списали, і Ви встигли зробити ще одну покупку, а загальна сума перевищила баланс. Або недобросовісний банк зняв щомісячну плату за користування карткою або додатковими послугами (смс-банкінг, платний інтернет-банкінг і т.п.), коли було недостатньо грошей на рахунку. Заборгованість за такий овердрафт зростає дуже швидко, тому його потрібно максимально швидко покрити або звертатися до суду в певних ситуаціях. Крім того, у банку може бути така послуга, як законний овердрафт, яка дозволяє брати гроші в кредит бід великі вісдостки. З нею теж потрібно бути обережним.